Najczęściej zadawane pytania

Czy będzie funkcja automatycznego księgowania wpłat z kont bankowych?

Tak, jest przewidziana taka możliwość. Konieczny będzie wyeksportowany plik z wykazem wpłat. Nasza aplikacja automatycznie porówna wpłaty z zamówieniami i spróbuje dopasować ich jak największą ilość. Funkcja powinna być udostępniona w najbliższym czasie.

Jak przenieść wszystkie zdjęcia z hostingu Generato do nowego programu?

Zdjęcia są automatycznie kopiowane przy imporcie aukcji z Allegro bądź tworzeniu nowej aukcji w programie Generato Manager. Zdjęcia są na stałe powiązane z aukcjami. Nie ma osobnej usługi hostingu zdjęć, która w nowych warunkach na Allegro byłaby pozbawiona sensu.

Jak przenieść aukcje z jednego konta Allegro na inne konto?

Aby móc przenieść aukcje, muszą one zostać najpierw skopiowane do archiwum. W tym celu należy zaznaczyć aukcje i z menu podręcznego wybrać „Kopiuj do archiwum”. Po zakończeniu kopiowania przechodzimy za pomocą menu bocznego do archiwum, następnie zaznaczamy skopiowane aukcje i z menu podręcznego wybieramy „Przenieś na konto” -> nazwa konta.

Zobacz nagranie (od 01:35)

Konto docelowe musi być powiązane z programem. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zapoznaj się z poniższym nagraniem:

Zobacz nagranie

Ważne! Po przekopiowaniu aukcji w programie na drugie konto, należy do tych aukcji przypisać nowe warunki zwrotów, reklamacji i gwarancji. Można to zrobić zaznaczając wszystkie aukcje i wybierając z menu podręcznego „Zmień” -> „Pozostałe”.

Jak zaimportować produkty ze sklepu Presta, Shopper i inne?

Do programu można zaimportować produkty z dowolnego sklepu, który posiada funkcję eksportu produktów do pliku w formacie CSV.

  1. Wyeksportuj produkty ze sklepu do pliku CSV
  2. Przejdź w programie do „Magazyn” -> „Produkty”
  3. Naciśnij przycisk „Importuj”, znajdujący się po prawej stronie ekranu.
  4. Wskaż zapisany plik
  5. Dopasuj pola w pliku do pól w programie. Im więcej ich dopasujesz tym więcej parametrów ze sklepu zachowasz
  6. Ustaw opcje importu. Jeśli chcesz tylko zaktualizować produkty np. zmieniły się stany magazynowe lub ceny to zaznacz opcje „Zaktualizuj produkt”
  7. Na koniec wciśnij przycisk „Importuj”

Ze względu na fakt, że plik może zawierać tysiące pozycji do zaimportowania, a więc import może trochę potrwać – cała procedura odbywa się w tle. Jej postęp możesz obserwować w „Dzienniku zdarzeń”.

Gdzie skonfigurować integracje z firmami kurierskimi?

Na chwilę obecną nie ma jeszcze gotowych integracji. Może to potrwać kilka miesięcy. Zalecamy śledzenie aktualności na stronie głównej.

Czy mogę użyć starych opisów z programu Generato w nowym Generato Manager?

Można skopiować kod HTML z programu Generato do edytora starego opisu w Generato Manager, ale ostatecznie opis i tak będzie musiał być skonwertowany na nowy format wymagany przez Allegro.